Dodání hlasovacích lístků voličům pro volby do zastupitelstev krajů

Hlavní informace

Způsob seznámení se voliče s těmi, kteří kandidují, tzn. s těmi, pro které může ve dnech voleb hlasovat

Týká se vás to pokud

Jste- li volič, který se chce před volbami seznámit s kandidáty (těmi, pro které může ve dnech voleb hlasovat)

Voličem ve volbách do zastupitelstev krajů je:

  • státní občan České republiky,
  • který alespoň ve druhý den voleb dosáhl věku nejméně 18 let
  • a je přihlášen k trvalému pobytu v obci, která náleží do územního obvodu kraje

Kdy službu řešit

Volič nemusí v dané věci činit žádné kroky. Pokud volič neobdrží hlasovací lístky nejpozději 3 dny přede dnem voleb (tj. v úterý), může se obrátit na příslušný obecní úřad (dle místa svého trvalého pobytu),.Vzory hlasovacích lístků jsou ve dnech voleb vyvěšeny ve volební místnosti a po prokázání totožnosti volič obdrží na vyžádání od okrskové volební komise plnou sadu hlasovacích lístků.

Vyřízení služby

Co potřebujete pokud službu řešíte

Pokud volič neobdrží nejpozději 3 dny přede dnem voleb (tj. v úterý) hlasovací lístky do své poštovní schránky, může se obrátit na příslušný obecní úřad.

Kde a jak službu řešit

V případě, že volič žádá přede dny voleb hlasovací lístky, které mu nebyly doručeny, může se dostavit na příslušný obecní úřad (dle místa trvalého bydliště).

Kolik budete platit

None

Doplňující informace

Jaký má služba benefit

Dodané hlasovací lístky umožní voliči se dopředu rozhodnout, kterému z kandidátů dá ve dnech voleb svůj hlas a nebude tak vystaven tlaku ve volební místnosti a nutnosti se rychle rozhodnout.

Možnosti odvolání

Stížnost na nedodání hlasovacích lístků primárně směřujte na příslušný obecní úřad.

Nebudete-li spokojeni s vyřízením žádosti na obecním úřadě, můžete podat stížnost krajskému úřadu.

Legislativa

Sankce

None

Časté dotazy

Co mám dělat, když neobdržím hlasovací lístky do své poštovní schránky?
Primárně se obraťte na příslušný obecní úřad dle místa trvalého pobytu. Vzory hlasovacích lístků jsou ve dnech voleb vyvěšeny ve volební místnosti. Stejně tak při příchodu do volební místnost po prokázání totožnosti obdržíte na vyžádání plnou sadu hlasovacích lístků.