Úvod Kam dál Uživatelská příručka k mobilní aplikaci Gov.cz

Uživatelská příručka k mobilní aplikaci Gov.cz

Stažení aplikace do telefonu

Pro stažení aplikace Gov.cz navštivte příslušný obchod s aplikacemi, jako je Google Play pro zařízení s operačním systémem Android, nebo App Store pro zařízení s operačním systémem iOS.

Odkaz do obchodu Goolge play na mobilní apliakci gov.cz.  Odkaz na mobilní aplikaci gov.cz na App Store.

První přihlášení a registrace

Pro registraci mobilní aplikace Gov.cz je vyžadováno ověření totožnosti uživatele přes identifikační prostředky portálu Identita občana. Po dokončení registrace do aplikace se lze přihlásit přes Identitu občana nebo nově přes biometrické nástroje, doporučujeme zkontrolovat nastavení biometriky v telefonu.

Do mobilní aplikace se nemůžete přihlásit pomocí přihlašovacích údajů datové schránky.

Jak postupovat

1

Přihlášení

Kliknutím na Identita občana se zobrazí seznam přihlašovacích prostředků. Vyberte si ten, který běžně používáte pro přihlášení do Portálu občana na počítači a projděte procesem přihlášení. Pokud používáte Portál občana poprvé a neznáte přihlašování přes Identitu občana, seznamte se s návodem Jak si zařídit přístup.

2

Potvrzení souhlasu

Pro dokončení přihlášení je nutné potvrdit trvalý souhlas pro výdej uvedených údajů.

3

Registrace aplikace

Po úspěšném přihlášení dojde k registraci aplikace Gov.cz na mobilním telefonu do vašeho profilu na portálu Identita občana. Klikněte na tlačítko Pokračovat do mobilní aplikace.

4

Úvodní stránka

Následně se zobrazí úvodní stránka. Aplikaci můžete okamžitě začít používat. Pokud máte datovou schránku, doporučujeme ji připojit, abyste mohli její služby využívat naplno.

5

Správa aplikace

Registrovanou aplikaci Gov.cz lze kdykoliv ověřit na portálu Identita občana.

Přihlašování přes biometrické údaje

Před prvním přihlášením doporučujeme zkontrolovat nebo si aktivovat nastavení biometrických nástrojů v mobilním zařízení. Po registraci aplikace u Identity občanaa prvním úspěšném přihlášení se další přihlášení do aplikace provede kliknutím na tlačítko Přihlásit se přes biometrické nástroje mobilního telefonu – TouchID/FaceID. Výhodou přihlašování přes biometriku je, že nemusíte proces přihlášení přes Identitu občana opakovat.

Pokud používáte přihlášení přes biometriku, neodhlašujte se z aplikace, pouze ji ukončete.