Vstup a pobyt cizinců na území České republiky

ID Záznamu
m-1332
Datum zveřejnění
15.09.2014
Poslední aktualizace
06.10.2020

Základní informace k životní situaci

Podmínky pro vstup a pobyt cizinců na území České republiky se liší v závislosti na tom, zda se jedná o občana Evropské unie, rodinného příslušníka občana Evropské unie, občana třetí země s vízovou povinností či občana třetí země bez vízové povinnosti.

Veškeré informace naleznete na internetových stránkách Ministerstva vnitra České republiky nebo na internetových stránkách Ministerstva zahraničních věcí České republiky.

Kdo je oprávněn v této věci jednat (podat žádost apod.)

Tato situace se týká všech osob, které nejsou občany České republiky.

Jaké jsou podmínky a postup pro řešení životní situace

Veškeré informace o krátkodobých vízech pro pobyt občanů třetích zemí do 90 dnů naleznete na internetových stránkách Ministerstva zahraničních věcí České republiky, do jehož kompetence spadají.

Veškeré informace o pobytech nad 90 dnů pro pobyt občanů třetích zemí naleznete na internetových stránkách Ministerstva vnitra České republiky, do jehož kompetence spadají.

Veškeré informace o pobytech nad 90 dnů pro pobyt občanů Evropské unie a jejich rodinných příslušníků naleznete na internetových stránkách Ministerstva vnitra České republiky, do jehož kompetence spadají.

Na které instituci životní situaci řešit

Žádosti o jednotlivé typy víz, povolení k pobytu či potvrzení o pobytu přijímají zastupitelské úřady České republiky v zahraničí nebo pracoviště Ministerstva vnitra České republiky na území České republiky.

Kde bude nutno podat žádost či vyřídit pobytové záležitosti ve vašem konkrétním případě se dočtete na internetových stránkách Ministerstva zahraničních věcí České republiky nebo na internetových stránkách Ministerstva vnitra České republiky.

Jaké jsou potřebné formuláře a kde jsou k dispozici

Jaké formuláře budete případně potřebovat ve vašem konkrétním případě se dočtete na internetových stránkách Ministerstva zahraničních věcí České republiky nebo na internetových stránkách Ministerstva vnitra České republiky, kde jsou také ke stažení.

Kteří jsou další účastníci (dotčení) řešení životní situace

Tato situace se týká všech osob, které nejsou občany České republiky.

Další informace

Další informace v případě potřeby získáte na infolince odboru azyové a migrační politiky MV.

Informace o popisovaném postupu (o řešení životní situace) je možné získat také z jiných zdrojů a v jiné formě

  • Zahraniční zaměstnanost - informace o zaměstnání cizinců na území České republiky naleznete na Integrovaném portálu Ministerstva práce a sociálních věcí

  • Občanství České republiky - informace o získání občanství České republiky naleznete na internetových stránkách Ministerstva vnitra České republiky

 

 

Za správnost návodu odpovídá útvar

Ministerstvo vnitra České republiky

Odbor azylové a migrační politiky

Nad Štolou 3

P.O. Box 21/OAM

170 34 Praha 7

telefon infolinky odboru azylové a migrační politiky MV: (+420) 974 820 680

PO-ČT: 9:00 -15:00

PÁ:        9:00 - 13:00