Hlasová navigace a klávesové zkratky

Jít na obsah (0). Jít na hlavní menu (5). Jít na podmenu této stránky (6). Jít na vyhledávání (4). Jít na hlavní stranu (2). Jít na mapu stránek (3). Ovládání klávesnicí (1).

Podmenu sekce

Pokud chcete hledat v zákonech, použijte vyhledávání v zákonech; také můžete hledat v seznamu datových schránek.

Seznam životních situací

Seznam životních situací umožňuje automatizované stažení a zpracování všech záznamů životních situací zveřejněných na Portálu veřejné správy.

Seznam je k dispozici na adrese https://portal.gov.cz/portal/situace/index.xml. Jedná se o XML soubor podle této XSD definice.

Všechny životní situace jsou zatříděny hierarchicky, ve třech úrovních kategorií (např. "Občan" - "Bydlení" - "Hasiči"). V případě, že v kategorii druhé úrovně je pouze jedna kategorie třetí úrovně (např. v "Cizinec" - "Manželství"), není tato kategorie třetí úrovně na Portálu veřejné správy vykreslována, ale ve struktuře popsané v seznamu životních situací je vždy přítomna.

Ze seznamu životních situací jsou odkazované záznamy životních situací ve formátu HTML. Jednotlivé body popisu životní situace jsou v HTML sémanticky označeny, aby bylo možno je automatizovaně zpracovávat. Označení bodů popisu je vidět v následující ukázce:

    <h3 pvs-data="zs.03">03. Pojmenování (název) životní situace</h3>
    <div pvs-data="zs.03.text">
    <p>Uzavření manželství zástupcem</p>
    </div>